​José (Joe) E. Almeida

Chairman, President and Chief Executive Officer

​José (Joe) E. Almeida

Joe Almeida byl jmenován předsedou představenstva, prezidentem a generálním ředitelem společnosti Baxter v lednu 2016. V současné době vede společnost v období dynamické transformace, kterou podporují intenzivní inovace, provozní dokonalost a strategická realizace.

Před svým nástupem do společnosti Baxter působil pan Almeida od roku 2012 do roku 2015 jako předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti Covidien plc. Ředitelem společnosti byl jmenován v roce 2011. Předtím Joe Almeida působil jako prezident organizace zdravotních prostředků Covidien. Joe Almeida dále pracoval v několika vedoucích pozicích předchůdce společnosti Covidien, Tyco Healthcare, včetně funkce prezidenta celosvětového odboru zdravotnických zařízení a viceprezidenta celosvětové výroby. Kromě společností Covidien a Tyco zastával Joe Almeida vedoucí pozice ve společnosti Wilson Greatbatch Technologies, Inc., v divizi Acufex Microchurgical American Home Products a divizi profesionálních produktů společnosti Johnson & Johnson. Svou kariéru začal jako konzultant pro management ve společnosti Andersen Consulting (Accenture).

Joe Almeida je členem představenstva společnosti Walgreens Boots Alliance, Inc. . Působí také ve správní radě organizace Partners in Health.

Joe Almeida, původem z Brazílie, získal bakalářský titul v oboru strojírenství na Instituto Mauá de Tecnologia.

.

Doporučená literatura