Přejít k hlavnímu obsahu

Ve světě bez hranic máme na dosah více pacientů

Názory generálního ředitele

Včera jsem měl tu čest zastupovat společnost Baxter na každoroční konferenci Brainstorm Health časopisu Fortune, kde jsem zasedl k diskusnímu panelu „Borderless World“ vedle George Barretta, výkonného předsedy organizace Cardinal Health, a Michaela Milkena, předsedy Milken Institute.

Stejně jako mnoho jiných odvětví a technologií, na kterých závisí naše každodenní životy, je i zdravotní péče významně ovlivněna globalizací... někdy k lepšímu, jindy naopak. Globalizace jednoznačně pomohla zlepšit informovanost, odborné znalosti a přístup ke kvalitní péči o pacienty po celém světě. Zároveň však přinesla nové problémy, jako je rychlé šíření pandemií a rostoucí prevalence obezity, cukrovky, chronického onemocnění ledvin a dalších chronických onemocnění v rozvojových zemích.

Stále existuje ještě tolik způsobů, jak využít výhody globalizace v celém odvětví zdravotní péče a širším ekosystému, od plánu více standardizovaných klinických hodnocení až po nová provozní paradigmata ve výzkumu a vývoji a v dodavatelském řetězci. Jak náš panel zdůraznil, je důležité, aby se průmysl, regulační orgány i poskytovatelé péče po celém světě spojili a tohoto potenciálu využili.

Společnost Baxter má velmi dobré postavení, aby takové změny mohla dosáhnout. Se 47 000 zaměstnanci po celém světě motivovanými naším posláním zachraňovat a udržovat život a s produkty, které slouží pacientům ve více než 100 zemích, jsme odhodláni podporovat globálně inspirované inovace tak, aby se neustále rozšiřoval dosah a dopad kvalitní péče.

—Joe Almeida, předseda představenstva a CEO