Ve světě bez hranic máme na dosah více pacientů

Názory generálního ředitele

Včera jsem měl tu čest zastupovat společnost Baxter na každoroční konferenci Brainstorm Health časopisu Fortune, kde jsem zasedl k diskusnímu panelu „Borderless World“ vedle George Barretta, výkonného předsedy organizace Cardinal Health, a Michaela Milkena, předsedy Milken Institute.

Stejně jako mnoho jiných odvětví a technologií, na kterých závisí naše každodenní životy, je i zdravotní péče významně ovlivněna globalizací... někdy k lepšímu, jindy naopak. Globalizace jednoznačně pomohla zlepšit informovanost, odborné znalosti a přístup ke kvalitní péči o pacienty po celém světě. Zároveň však přinesla nové problémy, jako je rychlé šíření pandemií a rostoucí prevalence obezity, cukrovky, chronického onemocnění ledvin a dalších chronických onemocnění v rozvojových zemích.

Stále existuje ještě tolik způsobů, jak využít výhody globalizace v celém odvětví zdravotní péče a širším ekosystému, od plánu více standardizovaných klinických hodnocení až po nová provozní paradigmata ve výzkumu a vývoji a v dodavatelském řetězci. Jak náš panel zdůraznil, je důležité, aby se průmysl, regulační orgány i poskytovatelé péče po celém světě spojili a tohoto potenciálu využili.

Společnost Baxter má velmi dobré postavení, aby takové změny mohla dosáhnout. Se 47 000 zaměstnanci po celém světě motivovanými naším posláním zachraňovat a udržovat život a s produkty, které slouží pacientům ve více než 100 zemích, jsme odhodláni podporovat globálně inspirované inovace tak, aby se neustále rozšiřoval dosah a dopad kvalitní péče.

—Joe Almeida, předseda představenstva a CEO