Shahidův úsměv: Co dokáže změnit naše partnerství

Seznamte se s prvním operovaným pacientem v Operation Smile’s Durgapur Cleft Center, které bylo s podporou Baxter International Foundation otevřeno v roce 2019
 

Image of a child smiling with a cleft palate

Malý Shahid se narodil v roce 2018 s rozštěpem rtu a patra v Západním Bengálsku v Indii. V místní nemocnici byli Shahidovi rodiče informováni, že operace není možná, dokud mu nebude 15 měsíců. Tato běžná mylná představa bránící chirurgickému zákroku může mít na dítě hluboce negativní dopad. V mnoha oblastech světa čelí děti narozené s rozštěpem sociální izolaci, šikaně a vážným problémům s přístupem k péči, i když jsou v ideálním případě pacienti s rozštěpem léčeni v kojeneckém věku – ve věku od šesti měsíců do jednoho roku – v závislosti na typu a závažnosti rozštěpu.

Naštěstí se Shahidovi brzy naskytla nečekaná příležitost k léčbě. Jednoho dne zastavil Shahidovu matku Shahidu na ulici cizí muž a řekl jí, že jeho syn se také narodil s rozštěpem rtu a podstoupil operaci a komplexní podporu od organizace Operation Smile. Tento muž dal Shahidě telefonní číslo na Operation Smile a Shahidově rodině byl v novém Operation Smile Cleft Care Center v  Durgapuru, které bylo otevřeno v roce 2019 s podporou Baxter International Foundation, slíben termín operace, jakmile Shahid dosáne váhového požadavku na bezpečnou a účinnou operaci.

S výživovým poradenstvím Operation Smile o tom, jak zlepšit Shahidovu váhu, byl v březnu 2019 dostatečně zdravý na operaci. Shahida, její tchýně a Shahid cestovali osm hodin do Durgapuru, kde se Shahid po komplexním zdravotním vyšetření stal prvním pacientem, který podstoupil operaci v nedávno otevřeném centru. Operation Smile nabízí mnohem více než jen samotnou operaci; kromě chirurgů zahrnuje tým centra Durgapur anesteziology, zubaře, ortodontisty a logopedy – plus pediatry a sestry z hostitelské nemocnice – kteří pomáhají řešit komplexní potřeby pacientů. Tato podpora může sahat od konzultací, které pomáhají pacientům zlepšit jejich řeč, až po sezení, která poskytují rodičům informace o tom, jak podpořit výživu svého dítěte.

Shahida byla šťastná z Shahidova nového úsměvu a když se vrátili domů, Shahidův otec plakal štěstím. O několik měsíců později se Shahid vrátil do Durgapuru na druhou operaci rozštěpu patra a dnes je velmi aktivním a zdravým mladým chlapcem.

V roce 2019 nadace Baxter International Foundation vyčlenila více než 2 miliony USD pro Operation  Smile, jednu z největších dobrovolnických chirurgických neziskových organizací na světě, aby poskytla přístup ke komplexní chirurgické péči o rozštěp  na čtyřech klinikách v Indii – zemi s 200 000 neléčených případů rozštěpu1. Přečtěte si více o partnerství společnosti Baxter s Operation  Smile  zde.

Image of a mother and father holding their young child